Правда про ситуацію у Нью-Йорку

Що відбувається у Нью-Йорку

США ввели надзвичайний стан у середині березня: влада закликала американців залишатися вдома та працювати віддалено.

📍Нью-Йорк став центром епідемії коронавірусу у США: за даними на 20 квітня, тільки у штаті Нью-Йорк інфікованих більше (252 000), ніж в Іспанії (200 000) та Італії (181 000). Хоча ще у березні у США було зафіксовано 1100 інфікованих Covid-19 (11 березня) та 0 смертей (11 березня), а вже через місяць, тобто 11 квітня, там було зафіксовано 526 400 інфікованих та 20 500 смертей.

📍Ще наприкінці березня губернатор штату Нью-Йорку Ендрю Куомо попросив федеральну владу націоналізувати виробництво медичних товарів. Окрім того, він продовжив обмеження у місті до 15 травня і критикує адміністрацію Трампа за не виділення коштів для тестування громадян. Саме тестування є одним із трьох етапів зняття обмежувальних заходів.

📍У Центральному парку розгорнули польовий шпиталь, а шпиталь-корабель, якого тут не бачили з періоду терактів 11 вересня, пришвартувався на 90 пероні у Манхеттені. 45 мобільних моргів у вигляді вантажівок з морозильною камерою розміщені на 30 Східній вулиці Нью-Йорка для тимчасового зберігання тіл, бо морги лікарень переповнені. Місцеві крематорії працюють цілодобово. У деяких лікарнях пацієнтам доводиться чекати на ліжко до 60 годин, деякі – померли у приймальному відділенні, чекаючи на ліжко у шпиталі.

Щодо аргументу – “вони все рівно померли б від грипу” і “так, вони з коронавірусом, та помирають не від нього”: упродовж найважчого тижня сезонного грипу 2017-2018 від грипу помирало 218 людей та 2098 людей всього від інших причин. Минулого тижня тільки від Covid-19 померло 4694 людини. Також кількість померлих у себе вдома та на вулиці у перший тиждень квітня у 8 разів перевищує дані за цей період у 2019.

Але ці всі факти не переконують тих, хто продовжує розповсюджувати фейки і запевняти усіх, що це все – “масова істерія” та “жарти”. Або “змови світового уряду”. Розберемо найпоширеніші тези.

📍Теза 1

⭕️ Якщо коронавірус з Вуханя, то чому у США хворих більше у Нью-Йорку, ніж у Сан-Франциско, куди постійно прилітають китайці.

❗️Пояснення: Ще з січня в аеропортах Нью-Йорка, Сан-Франциско та Лос-Анджелеса почали перевіряти пасажирів, які прилетіли з Вуханя. Але вірус, який народився у Вухані, скоріше за все прийшов до США з Європи – 12 березня ВООЗ назвала саме Європу епіцентром пандемії коронавірусу. Тож не такий страшний Вухань, як пасажири з Європи.

📍Теза 2

⭕️ Статистичні дані відрізняються на різних сайтах. Нам брешуть.

❗️Пояснення: Дані щодо кількості інфікованих на Covid-19 можно отримати на сайті Університету Джонса Гопкінса. Але якщо ви спробуете скористатися, наприклад, даними CDC (Центру контролю та профілактики захворювань у США), то будьте уважні. Вони надають тимчасові дані, які є “неповними” та “недооціненими”. Свідоцтва про смерть від COVID-19 обробляються в ручному режимі впродовж 7 днів, але цей час може збільшитися, якщо збільшується кількість смертей. Тобто, дані, які є зараз, не є повними: якщо кілька смертей виникло, наприклад, вчора, то буде інформація тільки про 27% смертей. 100% інформації оброблять впродовж 8 тижнів після того, як зафіксовано смерть. Тобто, наразі у цієї таблиці реальні дані тільки щодо лютого.

📍Теза 3

⭕️ Якщо у Нью-Йорку така велика проблема, то чому не приймають допомоги від одного хірурга Кацнельсона, який запропонував свою клініку та терапевтів для допомоги.

❗️Пояснення: по-перше, у Кацнельсона немає апаратів штучної вентиляції легень, які необхідні пацієнтам. По-друге, його лікарі та клініка не є реанімацією і вони не можуть доглядати за пацієнтами вночі. По-третє, у 2017 році проти хірурга Кацнельсона була подана скарга, що він виконував зайві процедури або взагалі не виконував, отримуючи компенсацію від страхових компаній. Він програв справу. Це одна з основних причин, чому з ним не хочуть мати справу.

📍Чому Нью-Йорк став центром епідемії у США?

☑️По-перше, це Нью-Йорк першим прийняв удар від Covid-19. Губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо звертаючись до інших штатів, сказав, що “ми там, де ви будете через 3, 4, 5, 6 тижнів. Ми – ваше майбутнє”.

☑️По-друге, Нью-Йорк – має найбільшу чисельність та щільність населення у США: тобто дуже багато людей живуть, працюють та рухаються дуже щільно один від одного. Наприклад, на 1 кв милю у місті Нью-Йорк приходиться 27 тис людей, що у два разі більше, ніж у Чикаго та Філадельфії, та втричі – ніж у Сан-Франциско.

☑️По-третє, попри те, що США відставали від інших країн у тестуванні, місто Нью-Йорк доклало багато сил, щоб почати тестувати вже 13 березня. Так, заставка на відео та люди на 17 секунді – це люди, які прийшли пройти тести на коронавірус. Станом на 20 квітня штату Нью-Йорк вдалося протестувати 633 000 американців. Станом на 26 березня, протестували понад 100 тисяч людей, що становить четверту частину проведених у США тестів на коронавірус.

☑️По-четверте, влади міста Нью-Йорк та штату дуже пізно почали реагувати, сподіваючись тільки на соціальне дистанціювання. Наприклад, коли у штаті Нью-Йорк було зафіксовано 2300 випадків – закрили школи, а наказ залишитися вдома був ініційований, коли вже інфікованих було понад 15 000. У Сан-Франциско влада не стала чекати: усім сказали залишитися вдома, коли у штаті було тільки 500 випадків. Оскільки вірус дуже швидко розповсюджується, час реагування є надважливим.

☑️По-п’яте, Нью-Йорк – одне із найбільш туристичних міст. США вирішили закрити авіасполучення тільки тоді, коли Італія вже більше 2 тижнів була на карантині, а туристи спокійно приїжджали з Європи. Тобто, вірус прибув раніше.

Сьогодні ми опублікуємо ще один матеріал стосовно Нью-Йорка. Будь ласка, слідкуйте за оновленнями на наших ресурсах.

Дякуємо Christine Borovkova за підготовку матеріалу.