Правда про те, чи можна заразитися COVID 19 під час сексу

Чи можна заразитися коронавірусом під час сексу? Можна. Чи передається COVID-19 статевим шляхом? Невідомо. Немає доказів, що ця хвороба може передаватися через вагінальний або анальний секс. Усі однозначні публікації на цю тему — маніпуляція та брехня. Але про все по порядку.

Уявіть ідеальний світ, в якому всі ЗМІ не просто згадують першоджерела, а й навіть лишають на них ПРЯМЕ посилання. А не ось ці манівці «гей, малий, скажи малому, хай малий малому скаже»:

«Як повідомляє УНІАН», заходиш туди, а там лінк на головну сторінку Reuters Россия. Гаразд, новину знайшли. В ній відсилають на дослідження, опубліковані у виданні Journal of the American Medical Association. Але лінка немає. Довелося зрештою ґуґлити. І це ще далеко не найдовший шлях.

Такі «кола пекла» в пошуках першоджерел збільшують ризик поширення маніпуляцій. Мало хто з читачів порівнює передрук з оригіналом. Особливо, якщо для цього доводиться прикладати додаткові зусилля. Задача журналістів — спростити цей шлях.

Ось публікація, про яку йдеться: «Клінічна характеристика та результати сім’яних тестів серед чоловіків із COVID-19». Якщо дуже коротко, у спермі шести з 38 обстежених хворих були виявлені сліди SARS-CoV-2. Серед них були навіть пацієнти, що одужували. Не вірте на слово — читайте самі. 

Готова сенсація, вирішили журналісти низки видань і написали: «Вчені довели здатність COVID-19 передаватися через секс». Це маніпуляція або навіть брехня. Науковці цього не доводили, вони лише зробили обережні припущення. Суттєва різниця, погодьтеся. До того ж це дослідження короткочасне та має вкрай малу вибірку. Тому необхідні подальші спостереження. Це не ми кажемо, а самі дослідники.

«Якщо в майбутніх дослідженнях вдасться довести, що SARS-CoV-2 може передаватися статевим шляхом, це стало б важливою частиною профілактики поширення. Особливо враховуючи, що SARS-CoV-2 був виявлений у спермі пацієнтів, що одужують. Утримання або використання презервативів може розглядатися як профілактичний засіб для них», — пишуть науковці.

Вони припускають, що уникати контакту зі слиною та кров’ю хворого може бути недостатньо, оскільки SARS-CoV-2 є в спермі й лишає ймовірність зараження інших. Але знову ж таки — щоб говорити напевно, потрібно провести додаткові дослідження.

Що відомо?

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Переважає другий, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів інфікованого.

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі. Коронавіруси не здатні зберігати заразність під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше одного метра. Хоча деякі науковці допускають можливість передавання до двох метрів.

Повітряним шляхом віруси передаються від людини до людини через аерозольні часточки, які безперешкодно можуть потрапляти в дихальні шляхи. Цей шлях передавання та інфікування не характерний для коронавірусів, хоч і можливий за певних медичних процедур. Тому для більшості населення такий шлях не страшний.

Як запобігти інфікуванню читайте за посиланням. Як бачите, серед порад немає заборони займатися сексом. Інша справа, що робити це з дотриманням решти порад украй важко, якщо взагалі можливо.