Правда: Ситуація в Бергамо в Італії

Вночі та під ранок мережею поширилися фото і відео з італійського міста Бергамо (що неподалік Мілану), де начебто армійські автівки, зосереджені в колону, підготовлені для вивозу тіл померлих від коронавірусу. Зображення викликало неоднозначні реакції. Чимало користувачів вважає, що це черговий фейк. Ми перевірили. На жаль, це не фейк. Це правда.

Ми ідентифікували подібні фото і відео у декількох джерелах. Зокрема, у мережі Facebook пост з відповідним дописом і фото розмістив італійський політик @Matteo Salvini http://bit.ly/2U26lhF та декілька користувачів Twіtter http://bit.ly/2Qvik5b http://bit.ly/3a2pANP італійського сегменту. На ранок з відповідними репортажами вийшли місцеве видання http://bit.ly/3b9xO6I Lego di Bergmo та одне з головних італійських видань la Repubbliсa http://bit.ly/3d9CKKF .

На відео la Repubbliсa дійсно військові вантажівки від’їзжають від центрального входу кладовища Бергамо (ідентифіковано за аналогічними фото за google запитом). У автівки вантажать труни.

Автівки дійсно належать італійській армії, про що свідчать відповідні написи на бортах машин. Вантажівки на фото і відео, знайдені в інших джерелах, та на відео la Repubbliсa – ідентичні або схожі, зроблені з іншого ракурсу.
Також за допомогою google-mаps ми встановили, що колони автівок зосереджені на вулиці Borgo palazzo. Дивіться зображення в першому коментарі.

Дякуємо проекту БезБрехні (BezBrehni) Александр Гороховский Герман Шаповаленко за підготовку матеріалу.