Правда: в Гонконзі маски захаращують місцеві пляжі

Китайці бідкаються, влада Гонконгу розводить руками. Викинуті коронавірусні маски захаращують місцеві пляжі. Хотіли б сказати, що це фейк, але мусимо визнати, що це таки правда. Екологічні спільноти попереджають, що такі відходи — це величезна загроза морському життю та цілим екосистемам.

Що сталося?

Близько 7,4 млн мешканців Гонконгу протягом тижня одягають захисні маски, якими сподіваються вберегтися від коронавірусу. Маски одноразові, а тому щораз викидаються. Далеко не всі з них утилізують. Часто їх скидають у сільській місцевості або просто в море.

Сміття у воді вистачало й раніше. Коронавірусні маски ускладнили проблему. Екологи занепокоєні можливим поширенням мікробів. «У великому обсязі використані маски почали з’являтися останні 6-8 тижнів. Ми бачимо, як вони захаращують довкілля», — зітхає Гері Стоукс, засновник екологічної групи «Океан Азії».

Він розповідає, що спочатку на ста метрах пляжу зібрав 70 використаних масок. За тиждень повернувся і знайшов ще 30 нових. Схожа ситуація й на інших пляжах. «Це нас тривожить», — каже він.

Густо заселений Гонконг роками намагається боротися з пластиковими відходами. Лише незначна частка усього сміття переробляється, а близько 70% від 6 млн. тонн сміття на рік опиняється на звалищі.

«Ніхто не хоче ходити в ліс або на пляж і знаходити всюди брудні маски. Це негігієнічно і небезпечно», — переконаний Лоренс МакКук, керівник відділу охорони океанів Всесвітнього фонду дикої природи в Гонконзі.

Природоохоронні групи організовують прибирання пляжів. Маски виготовлені з поліпропілену, типу пластику, а тому довго розкладаються. «Люди думають, що вони захищають себе, але справа не тільки в тому. Не слід викидати маску як попало, це егоїстично», — каже Трейсі Рейд, засновниця групи Plastic Free Seas у Гонконзі.

Tagged : / / / /