Які умови навчання чекають на школярів під час карантину

Уже завтра тисячі дітей, що проживають у «зеленій», «жовтій» і «помаранчевій» зонах, підуть до школи. Які умови навчання чекають на них під час карантину? Відповідаємо на ваші найпоширеніші питання.

⁉️Де і як проводитимуть навчання?

👉 Уроки без суворих обмежень дозволені в областях, віднесених до «🟢» та «🟡» зон. У класі захисну маску можна не одягати, але за умови дотримання дистанції. А от ходити на перервах можна тільки в масках (окрім учнів 1-4 класів).
👉 У «🟠» зоні заборонено навчання в групах понад 20 осіб. Але це не стосується шкіл, садків та гуртків (хоча на сайті МОЗ можна знайти інформацію і про обмеження учнів у класах). Вчителі повинні носити захисний щиток. МОЗ радить якнайменше пересуватися між класами.
👉 У «🔴» зоні навчатимуть дистанційно.

Дізнатися, до якої карантинної зони належить ваш регіон — можна за посиланням https://bit.ly/2YOxOFo Перелік чинний 14 днів. Докладну інформацію щодо захворюваности на COVID-19 за областями дивіться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України https://bit.ly/2EK5A7L

⁉️Вчителі та учні зобов’язані пройти тести на коронавірус?

У тимчасових рекомендаціях Міністерства охорони здоров’я про це не сказано ані слова. Цього також не вимагає головний санітарний лікар України Віктор Ляшко https://bit.ly/3gKbUJy

Якщо на COVID-19 захворів хтось із учнів, самоізоляції та ПЛР-тестуванню підлягають ті, хто контактував із ним без захисної маски. Рішення про це ухвалюватиме лікар-епідеміолог.

⁉️Чи допустять батьків на врочисту лінійку?

Батькам доступ на територію школи заборонено. Виняток — ті, хто супроводжує дитину з інвалідністю. Отже і святкову лінійку в МОЗі радять скасувати. Натомість дитину можна привітати вдома. Вчителі на першому уроці поговорять з учнями про нові умови перебування в школі та про безпеку.

⁉️Як їздитиме шкільний автобус?

Водіям вимірюватимуть температуру і зобов’яжуть носити маску. Салон автобуса дезінфікуватимуть до початку та в кінці робочої зміни. При вході має стояти антисептик для рук. Кількість пасажирів — за кількістю сидячих місць.

⁉️Хто купуватиме маски та антисептик?

Маски входять до переліку того, що треба купувати для своєї дитини — як зошити, олівці, фарби. Їх можна пошити самостійно. Ніхто не має права вимагати додаткових платежів. Якщо вчитель наполягає здавати кошти, треба звертатися до директора. Якщо він підтримує вчителя — до управління освіти https://bit.ly/2DeUbfL
🤷‍♀️Водночас у міносвіти журналістам сказали, що масками та дезінфекторами школи має забезпечувати місцева влада https://bit.ly/3lwrM69

⁉️Чи працюватимуть групи продовженого дня?

Так, але за умови дотримання всіх рекомендацій Міністерства охорони здоров’я.

⁉️До їдальні пускатимуть?

Так, але за одним столом можуть сидіти не більше чотирьох осіб, а відстань між столами — не менше ніж півтора метри. Працівники їдалень повинні бути в масках, захисних щитках та одноразових рукавичках.
🚫Заборонено самообслуговування, формат «шведського столу» та робота шкільних фонтанчиків https://bit.ly/3jvstLa

⁉️Які особливості роботи дитячих садків?

Перед початком роботи всім працівникам вимірюють температуру. Вихователі вранці приймають дітей від батьків на території садка, але за межами будівлі, і так само передають дітей батькам увечері.
🚫 Заборонено використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки, килими з довгим ворсом, проводити масові заходи та батьківські збори. Вхід до приміщення у змінному взутті https://bit.ly/2ETaAao

❗️Цей перелік не вичерпний. До того ж ситуація постійно змінюється. Пишіть, які питання вас найбільше бентежать — ми підготуємо відповідь.