За фейки про коронавірус почали штрафувати

З 12-го березня по 18 травня українські суди розглянули і винесли рішення щодо 89 протоколів за поширення фейків про коронавірус. Найбільше постанов із судового реєстру на Житомирщині і Хмельниччині.

Наші колеги із Четверта влада дослідили усю інформацію стосовно цих справ, наявну в Єдиному реєстрі судових рішень.

Найбільше українці поширювали сенсації і теорії змови. Штрафи отримали як ті, хто поширював фейки, що в Україні взагалі немає ніякого коронавірусу так і ті, хто повідомляв про зараження в нереальних масштабах.

80% протоколів – через фейки в соціальних мережах

Оштрафували загалом 30 громадян. Решту протоколів – або закрили, або відправили у Поліцію на доопрацювання, або покарали усним зауваженням. Серед покараних немає власників сайтів, політиків-брехунів чи громадських діячів, окремі з яких щоденно поширюють фейки про пандемію і найчастіше є першоджерелами шкідливої брехні.

Більшість підозрюваних в суді пояснювали, що вважали поширену інформацію правдою і лише хотіли повідомити друзів про знайдені сенсації. Дехто ж зізнавався, що просто не вміє розрізняти фейки.

Про поширення дезінформації у соцмережах:

🔹 65 протоколів склали через поширення фейків про коронавірус у Фейсбуці;
🔹 6 протоколів склали через повідомлення в Інстаграмі;
🔹 1 через фейк у вайбері;
🔹 1 через фейк у соцмережі, назву якої в постанові суду не вказують.

В шести випадках поліція склала протоколи через усні неправдиві чутки. Люди пліткували про сусідів і односельчан, які повернулися за кордону і нібито хворіють на COVID-19.

Власне, читайте за які саме фейки штрафували людей, в яких областях і який фейк не давав спокою працівникам СБУ у чудовому матеріалі наших колег ось тут https://bit.ly/2TC6ibI